+90 [312] 309 49 60

Alçıpan Asma Tavan Nasıl Yapılır?

Alçıpan Asma Tavan Nasıl Yapılır?
Alçıpan
Alçıpan Asma Tavan Nasıl Yapılır?
Alçıpan
Alçıpan Asma Tavan Nasıl Yapılır?
Alçıpan
Alçıpan Asma Tavan Nasıl Yapılır?
Alçıpan

Konstrüksiyonun Kurulması

Alçıpan asma tavan yapımında öncelikle konstrüksiyonun kurulması gerekir. Çerçeve profili olarak da adlandırılan asma tavan U profillerinin alt kodu hortum terazisi ile işaretlendikten sonra çırpı ipi yardımıyla çevre duvar üzerine çizilir. Çevre U profili bu çevre çizginin üzerine dübel + vida veya çivi çakma tabancası ile tespit edilir. Askı çubuklarının yerleri, duvardan 10 cm açıktan başlamak üzere 85 cm maksimum aralıklarla işaretlenir. Bu işlem sırasında tavanda mevcut veya yapılacak aydınlatma, seslendirme, yağmurlama ve benzeri tesisat ile kapakların yeri dikkate alınmalı, bunların askı çubukları ve taşıyıcı profillerle çakışmaması sağlanmalı, gerekli yerlere takviyeler atılmalıdır. Askı çubukları belirlenen yerlere çelik dübel + vida ile sabitlenir. Ana taşıyıcı C profillere 90-100 cm aks aralıkları ile askı çubuklarına bağlanır. Alçı levha taşıyıcı C profiller, ana taşıyıcı C profillere dik yönde klipslerle bağlanır. Alçıpan levhalar taşıyıcı C profillerin aks aralıkları 40-50 cm olmalıdır.

Alçıpan Asma Tavan Levha Montajı

Alçıpan asma tavan sistemlerinde, alçı levhalar taşıyıcı C profillere, paralel veya dik yönde, 25 mm lik borazan vidalar kullanılarak, 20 cm vida aralıkları 40 cm ise, alçı levhaların bu profillere paralel yönde, aks aralıkları 50 cm ise dik yönde monte edilmelidir. Alçı levhaların kısa kenarlarında oluşan derzler şaşırtmalı olmalıdır.

Asma Tavan Derz Dolgu İşlemi

Alçı levhaların birleşme yerlerine derz dolgu işlemi uygulanarak tavan boya ve benzeri dekoratif işlemlere hazır hale getirilir. Uygulama yapılacak yüzey boya ile kaplanacaksa, alçı levha üzerine saten perdah alçısı, duvar kağıdı vb. kaplanacaksa bir film tabakası oluşturmak için binder vb. bir malzeme ile ön işlem yapılmalıdır.

Alçıpan Asma Tavan Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asma tavan en ve boy olarak düşünüldüğünde 10 metreyi geçen boyutlarda ve daha uzun mesafelerde 10 metre de bir mutlaka dilatasyon boşluğu bırakılmalıdır. Asma tavan içinde hiçbir şekilde havalandırma boşluğu bırakılmamalı ve karşılıklı hava akımının olduğu yerlerde önlemi alınmalıdır. Havalandırma ile ilgili çıkışlar tavanda havalandırma mazgalları ile sağlanmalıdır. Yani hava akımı asma tavan içinde sıkışmamalıdır. Askı çubukları mutlaka çelik dübel vb. ile tavana tespit edilmeli, hiçbir şekilde plastik ahşap dübeli vb. kullanılmamalıdır. Asma tavan sistemlerinde tavan U profillerini vidalamak için kullanılmamalıdır.

Alçıpan Asma Tavan Fiyatları

Alçıpan asma tavan fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak alçıpan tavan modellerine göre değişiklik göstermektedir.

Alçıpan Asma Tavan Nasıl Yapılır? İçin Etiketler

ADRES

Ostim Osb Mah. 100. Yıl Bulvarı Ostim Prestij Blokları B/24 Yenimahalle, Ankara, Türkiye

TELEFON / FAKS

+90 [312] 309 49 60

+90 [312] 310 41 56

Bu sitedeki Antik Grup Yapı ait hiç bir görsel her ne sebeple olursa olsun, kaynak gösterilerek dahi kopyalanamaz, çoğaltılamaz, basılı yada internet ortamında yayınlanamaz. Sitedeki ürünler ve görseller Antik Grup Yapı ticari malıdır hiç bir amaçla bu görseller Antik Grup Yapı izni olmaksızın kullanılamaz. , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Antik Grup Yapı haber vermeksizin sitede sunduğu ürün ve hizmetlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Antik Grup Yapı tarafından yazılı olarak teyit edilmeyen kampanya, tasarım, hizmet, ürün ve fiyatlar geçerli değildir.

Copyright © 2016 Antik Grup Yapı | Tüm hakları saklıdır. | İnternet sitemizdeki görseller lisanslıdır.
Design By Cogen® Yazılım